Mały ogród duże możliwości
widok z tarasu

Ogrody o wielkości 1-3 ar.

Co raz częściej w dużych miastach spotykamy się z ogródkami mającymi wielkość od 1-3ar. Rosnące ceny gruntów powodują, że decydujemy się na zakup domu od dewelopera który na 5 arowej działce stawia dom o powierzchni ok 200m2, garaż i miejsca postojowe, tym samym nasza powierzchnia ogrodu maleje. 

Czy można stworzyć komfortowy ogródek na tak małej działce? Czy można mieć poczucie przestrzeni? Odpowiedź brzmi tak! ale nie jest to takie proste jakby się na pierwszy rzut oka mogło wydawać.

Każdy centymetr ogrodu ma znaczenie

W niedużym ogrodzie każdy cm ma znaczenie, trzeba o tym pamiętać decydując się np na obsadzenie ogrodzenia Żywotnikami pospolicie nazywanymi Tujami 🙂 przykładowo drewniane ogrodzenia ma grubość kilku centymentrów a Tuja ok 50cm o ile będziemy ją regularnie przycinać. 

Perspektywa widoczna z domu

Musimy też pamiętać ( o ile jest to możliwe), aby wydłużyć sobie perspektywę widoczną z domu, aby ogród był przedłużeniem np salonu, dlatego decydując się na domki, szopy, wiaty ect. starajmy się nie zabierać przestrzeni przytulmy je do ogrodzenia, garażu lub budynku w miejscu gdzie nie ma okien.

Dodatki

Pobawmy się wysokością roślin i ich odcieniami, nie koniecznie wybierajmy szpalery tych samych drzew/krzewów – co nie oznacza, że nie możemy posadzić np kilku sztuk.

Dodatkowo, aby powiększyć optycznie naszą przestrzeń możemy użyć lustra,a aby wyciszyć otoczenie wystarczy plusk wody nawet w formie małej fontanny z obiegiem zamkniętym – niski koszt, mało pracy, a efekt niesamowity 🙂 

Takich rozwiązań i możliwości jest dużo, a więc głowa do góry 🙂 Jeżeli jesteście zainteresowani projektem to podeślijcie zdjęcia i zapytanie na e-mail.

Telefon

510 444 414

E-mail

KATARZYNA.SEQ@GMAIL.COM

Najnowsze wpisy

Scroll to Top